204. díl pořadu V šachu

Premiéra je v pátek 3. srpna v 15:05 na ČT sport. Po premiéře bude možné se na pořad podívat na adrese: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10111941499-v-sachu/ .

Hlavním tématem bude pochopitelně pardubický festival šachu a her Czech Open. Do studia přijde vítěz hlavního turnaje Sergej Movsesjan, se kterým si budeme povídat nejen o tom, jak se zrodilo jeho první místo, ale vrátíme se také k roku 1995, kdy turnaj vyhrál poprvé. Rozebereme partiové ukázky z letošního A turnaje, ale také z MČR čtyřčlenných družstev a uzavřeného turnaje v Bielu, kde si David Navara zahrál s Magnusem Carlsenem. Můžete se těšit také na reportáže o šachové rodině Sikorových a medailonek Lubomíra Kaválka, který v srpnu oslaví 75. narozeniny.

Tradiční soutěžní otázka: Kolikrát vyhrál Sergej Movsesjan hlavní turnaj pardubického Czech Openu? Odpovídat můžete do konce srpna na adresu soutez@chess.cz a vyhrát můžete knihy od trenérů Richarda Biolka a Davida Kaňovského – Šachová zahájení – otevřené hry a Zahrej jako velmistři.