19. MISTROVSTVÍ EU MLÁDEŽE 2021

V sobotu 14. srpna 2021 bylo v Hotelu Dlouhé Stráně v Koutech nad Desnou zahájeno 19. Mistrovství Evropské unie mládeže do 8, 10, 12 a 14  let. Mistrovství EU mládeže 2021 pořádá z pověření Evropské šachové unie opět Šachová škola Světlá nad Sázavou ve spolupráci s Šachovým svazem ČR a navazuje tak na předchozí úspěšné ročníky.

Chlapci a děvčata hrají v každé věkové kategorii společný turnaj. Následně budou vyhodnoceni zvlášť chlapci a zvlášť dívky. Turnaje se hrají švýcarským systémem na 9 kol, tempo hry je 90 minut na partii plus 30 sekund na tah. Každý den se hraje jedno kolo. Tato prestižní akce přilákala řadu šachistů. Letos bylo na Mistrovství EU přihlášeno 104 hráčů a hráček z 12 národních federací ECU. Vzhledem k novým opatřením pro cestování v EU se počet hráčů snížil na 81 a počet federací na 10. Elově nejvýše nasazeným hráčem mistrovství je v kategorii do 14 let bulharský reprezentant CM Nikola Kanov (2199).

Šachový svaz ČR bude reprezentovat 38 hráčů. Vzhledem k odložení Mistrovství světa a Mistrovství Evropy mládeže podpořil Šachový svaz ČR účast nejlepších hráčů a hráček na Mistrovství EU mládeže. Hráči a hráčky ŠSČR budou své partie rozebírat s reprezentačními trenéry MEU, kterými budou FM Jiří Tůma, IM Stanislav Jasný, GM Petr Velička, FM Pavel Němec, FM Jan Havlík a KM Jan Sikora. Pro rozbory a přípravy extra hráčů zajistil pořadatel dalšího trenéra, kterým je KM Lukáš Weissmann. Pro účastníky turnajů a jejich doprovody pořadatelé připravili šachový i nešachový doprovodný program.

Pro rodiče účastníků a další šachové příznivce připravili pořadatelé on-line přenos ze všech šachovnic. Diváci v místě konání mají taktéž možnost sledovat partie v promítacím sále.

Všichni účastníci mohou využít možnosti hotelu pro aktivní odpočinek a rekreaci. V hotelu je k dispozici bazén, wellness, bowling, billiard, stolní tenis a další aktivity. Účastníci Mistrovství EU mohou také navštívit nový termální Aquapark ve Velkých Losinách či Stezku do oblak v nedaleké Dolní Moravě.

V neděli 22. srpna budeme znát 8 nových mistrů a mistryň EU pro rok 2021. Na nejlepší hráče a hráčky čekají hodnotné věcné ceny, mimo jiné 8 notebooků a 16 kusů digitálních hodin. Všichni účastníci si odvezou pamětní diplom a pamětní medaili MEU. Každý hráč obdrží minimálně jednu věcnou cenu, neboť všichni účastníci obdrží dres s logem Mistrovství EU. Po každém kole bude vyhodnocena nejlepší partie jednotlivých kategorií a vítěz partie obdrží věcnou cenu.

O aktualitách z místa konání Vás budeme informovat na webu ŠSČR. Diváci mohou navíc očekávat i bohatou fotogalerii.

Zdeněk Fiala, ředitel turnaje

Šachová škola Světlá nad Sázavou

 

Web MEU:

https://www.chess.cz/mistrovstvi-evropske-unie/

Výsledky:

http://chess-results.com/tnr573693.aspx?lan=5&art=0&turdet=YES&flag=30

On-line přenos U08:

http://sach2.csprint.sk/MEU_2021/U08/

On-line přenos U10:

http://online.chessfm.cz/MEU_2021/U10/index.htm

On-line přenos U12:

http://sach2.csprint.sk/MEU_2021/U12/

On-line přenos U14:

http://online.chessfm.cz/MEU_2021/U14/index.htm

Fotogalerie MEU:

https://sachysvetla.rajce.idnes.cz/EUYCC_2021/

Fotogalerie MEU – hráči:

https://sachysvetla.rajce.idnes.cz/EUYCC_2021_Players/