16. mistrovství EU mládeže 2018

V úterý 7. srpna 2018 bude v Hotelu Dlouhé Stráně v Koutech nad Desnou zahájeno 16. Mistrovství Evropské unie mládeže do 8, 10, 12 a 14 let. 

Mistrovství EU mládeže 2018 pořádá z pověření Evropské šachové unie opět Šachový klub Světlá nad Sázavou ve spolupráci s Šachovým svazem ČR a navazuje tak na předchozí úspěšné ročníky.


Chlapci a děvčata hrají v každé věkové kategorii společný turnaj. Následně budou vyhodnoceni zvlášť chlapci a zvlášť dívky. Turnaje se hrají švýcarským systémem na 9 kol, tempo hry je 90 minut na partii plus 30 sekund na tah. Každý den se hraje jedno kolo. Tato prestižní akce přilákala řadu šachistů. Letos se Mistrovství EU zúčastní 98 hráčů a hráček z 11 národních federací ECU, přičemž 77 hráčů je ze zahraničí. Nejvýše nasazeným hráčem v kategorii do 14 let je Valentin Mitev z Bulharska s ELO 2234. Náš Marek Míča je druhý nasazený. V turnaji dvanáctiletých je jedničkou Šimon Rybka ze Slovenska (ELO 1965). V kategorii desetiletých je nasazenou jedničkou náš Václav Finěk s ELO 1883. Václav Finěk věkově patří do osmiček, ale bude hrát silnější turnaj desetiletých. V kategorii do 8 let je nejvýše nasazený Wiktor Zmarzly z Polska. Šachový svaz ČR bude reprezentovat 21 hráčů.

Hráči a hráčky ŠSČR budou své partie rozebírat s reprezentačními trenéry MEU, kterými budou IM Stanislav Jasný a FM Jiří Tůma. Pro účastníky turnajů a jejich doprovody pořadatelé připravili šachový i nešachový doprovodný program.

Pro rodiče účastníků a další šachové příznivce připravili pořadatelé on-line přenos ze všech šachovnic. Se zajištěním přenosu nám pomáhají kolegové ze Slovenského šachového svazu. Diváci v místě konání mají taktéž možnost sledovat partie v promítacím sále. Všichni účastníci mohou využít možnosti hotelu pro aktivní odpočinek a rekreaci. V hotelu je k dispozici bazén, wellness, bowling, billiard, stolní tenis a další aktivity. Účastníci Mistrovství EU mohou také navštívit nový termální Aquapark ve Velkých Losinách či Stezku do oblak v nedaleké Dolní Moravě.

Ve středu 15. srpna budeme znát 8 nových mistrů a mistryň EU pro rok 2018. Na nejlepší hráče a hráčky čekají hodnotné věcné ceny, mimo jiné 8 notebooků a 16 kusů digitálních hodin. Všichni účastníci si odvezou pamětní diplom a pamětní medaili MEU. Každý hráč obdrží minimálně jednu věcnou cenu, neboť všichni účastníci obdrží dres s logem Mistrovství EU. Po každém kole bude vyhodnocena nejlepší partie jednotlivých kategorií a vítěz partie obdrží věcnou cenu.

O aktualitách z místa konání Vás budeme informovat na webu ŠSČR.
Diváci mohou navíc očekávat i bohatou fotogalerii.

Zdeněk Fiala, ředitel turnaje
Šachový klub Světlá nad Sázavou

Web
Výsledky
Fotogalerie