16. Mistrovství EU mládeže 2018

Mistrovství Evropské unie mládeže 2018 je v plném proudu. Soutěž je kvalitně obsazená. Ve čtyřech kategoriích startuje celkem 102 hráčů. Po čtyřech kolech vede v kategorii U08 Stefan-Vlad Paunescu (ROU, 4 body), v U10 David Cr. Radu (ROU, 4 body), v U12 Maciej Jeda (POL), v U14 Valentin Mitev (FID) a Vladimír Bochnička (SVK), oba 3,5 bodu.

K vidění jsou hezké a bojovné partie, a proto pořadatelé každý den vyhodnocují cenu pro nejlepší partii v každé kategorii. Za první čtyři kola byli oceněni tito hráči: Stefan-Vlad Paunescu (ROU), Dominic James Earle (SVK), Taťána Nesporá (CZE), Valentin Mitev (FID), Fabiyana Kostadinova (FID), David-Alexandru Botea (ROU), Lukáš Zumrík (SVK), Emils Janis Mierins LAT), Naomi Maklakova (LAT), David Cr. Radu (ROU), Hubert Backiel (POL), Ondrej Vadila (SVK), Tereza Horková (CZE), Ivelina Hristova (FID), Almos Konyves (HUN) and Friedrich Grunert (GER).

V běhu je i doprovodný program. V pondělí proběhla simultánka s mezinárodním mistrem Petrem Piskem. Simultánku hrálo 20 účastníků našeho mistrovství. Hráči měli 60 minut na partii, IM Pisk měl též 60 minut na partii. Po velkém boji zvítězil IM Pisk v poměru 12 : 8. Dominik Švadlenka, Michal Švadlenka, Václav Finěk, Marek Míča (všichni CZE), Emils Janis Mierins a Nellija Maklakova (oba LAT) své partie vyhráli. Remizovali Mikelis Vingris, Kristaps Zass (oba LAT), Teodor-Cosmin Nedelcu (ROU) and Radovan Priechodský (SVK).

Kromě společných aktivit účastníci nejvíce využívají bazénu, bowlingu, stolního tenisu a taktéž turistických tras v okolí hotelu a to nejen k chůzi, ale i k jízdě na kole a na koloběžce.
Všechny partie jsou přenášeny on-line, takže své svěřence mohou sledovat trenéři i rodiče v místě konání či doma u internetu. Přítomní diváci mohou také sledovat on-line přenos partií v hotelovém sále.
Veškeré informace o mistrovství, včetně online přenosu a fotogalerie najdete na https://www.chess.cz/mistrovstvi-evropske-unie/

Ing. Zdeněk Fiala
Šachový klub Světlá nad Sázavou