15. ročník Pražského šachového festivalu odstartoval

V sobotu 15. června byl Domě dětí a mládeže hl. města Prahy zahájen 15. ročník Pražského šachového festivalu Zlatá Praha 2019. Festival se konaná s podporou Magistrátu hl. města Prahy pod záštitou radního pro oblast školství, sportu, vědy a podporu podnikání Víta Šimrala. Úvodem festivalu byly turnaje pro děti a mládež do 20 let.

Turnaje Zlatá Praha Junior Open v rapid šachu se hrály ve dvou skupinách na 7 kol tempem 12 minut s bonifikací 3 sekund za provedený tah. Skupina A se započítávala na ELO FIDE v rapid šachu, skupina B byla pro začátečníky a neregistrované děti do 12 let. Zkušení pražští rozhodčí Pavel Háse a Václav Soukup oznámili konečné pořadí už krátce po poledni. Vítězové převzali poháry, nejlepší v kategoriích medaile a všichni účastníci byli odměněni drobnými dárky věnovanými sponzory a partnery festivalu. Mládež mohla zbytek krásného dne strávit u vody.

Vítězové turnaje B v kategorii chlapců a děvčat

Pro vítězství v turnaji A si z Teplic přijel Jan Václavík, který získal 5,5 bodu. O druhé místo se rozdělila čtveřice hráčů s pěti body – Jakub Ocelák (Unichess), Kryštof Křížek (Spartak Vlašim), Julie Vilímová (Říčany) a Martin Šilhánek (TJ Jince). Turnaj B byl Vincent Pokorný.

Vítězové turnaje A v kategorii juniorů a juniorek

Konečné pořadí turnajů mládeže v rapid šachu:

Pořadatelé zvou k účasti na otevřeném turnaji Zlatá Praha Open, který se koná od 22. do 29. června!
Turnaj v rapid šachu v neděli 30. června celý festival zakončí.