Komuniké ze 137. schůze VV ŠSČR

AKTUALIZOVÁNO O PŘÍLOHY

Ke své 137. schůzi se Výkonný výbor ŠSČR sešel v úterý 20. srpna v Koutech nad Desnou během MEU mládeže.

V jejím úvodu předseda ŠSČR informoval o novinkách v zákoně o podpoře sportu. Do Rejstříku MŠMT by měly v budoucnu své členy zapisovat přímo kluby, nikoli sportovní svazy. Klíčovým identifikátorem pak bude rodné číslo člena, které kluby budou muset uvádět.

Vedoucí reprezentačního úseku Michal Konopka informoval o nominaci na Mistrovství Evropy družstev, které proběhne na přelomu října a listopadu v Batumi. Nominace mužů: 1. David Navara, 2. Viktor Láznička, 3. Thai Dai Van Nguyen, 4. Jiří Štoček, 5. Peter Michalík, nominace žen: 1. Joanna Worek, 2.Karolína Olšarová, 3. Kristýna Petrová, 4. Olga Sikorová, 5. Magda Miturová. Oba týmy mají na konci srpna společné soustředění.

Vypsaný je už druhý konkurz na pořádání MČR mužů. Zveme všechny pořadatele otevřených turnajů, aby zvážili přihlášku. Konkurz najdete zde. VV ŠSČR po konzultaci s předními reprezentanty vyloučil možnost termínové kolize turnaje s nejvyšší německou bundesligou.

Jednání VV ŠSČR jako host navštívil předseda komise rodičů Václav Veverka, který poděkoval ŠSČR za výrazné a pozitivní změny v oblasti vedení mládežnické reprezentace v posledním roce. Manažerem reprezentace mládeže je Petr Pisk, který VV ŠSČR přednesl rozsáhlou zprávu. Mistrovství Evropy mládeže se zúčastnilo 101 dětí a 59 členů doprovodu. Mamutí akce s rozpočtem české výpravy přesahujícím 1,5 milionu Kč přinesla kladné ohlasy z řad mládežníků i dospělých. A také dvě medaile, o které se zasloužili Thai Dai Van Nguyen a Václav Finěk. Nejen jim, ale také dalším úspěšným účastníkům, trenérům a čerstvému mistrovi světa v rapid šachu do 8 let Jiřímu Bouškovi schválil VV ŠSČR odměny celkem přes 100 tisíc Kč. Podpora úspěšných talentů a jejich tréninku je jednou ze svazových priorit.

Zdeněk Fiala přednesl zprávu komise mládeže, mistrovství Čech mládeže do 16 let uspořádá Šachová škola Světlá nad Sázavou dnech 26. října až 2. listopadu v Kořenově. Manažerka Šachů do škol Venuše Souralová se během ME mládeže v Bratislavě zúčastnila ECU School Chess Teacher Training Course, který vedl Jesper Hall. Jednáme o uskutečnění kurzu v ČR. Na další dva roky byla uzavřena smlouva na výukový program LearningChess, který loni využilo více než 1800 studentů.

V ŠSČR je momentálně registrováno 19.504 členů, z toho 13.114 s registrací, 6.376 bez registrace, 7 individuálních a 7 neplatících individuálních (pedagogové). Drtivá většina nespolkových oddílů úspěšně zvládla transformaci na oddíly bez právní osobnosti, pouze 4 oddíly zanikly. Komisi rozhodčích opouští Petr Harasimovič, kterému VV ŠSČR poděkoval za jeho práci, novým členem komise je Jan Sikora.

Příští schůze VV ŠSČR proběhne v úterý 1. října v Praze na Strahově.

Zápis ze 137. schůze VV ŠSČR

Přílohy: