V Havlíčkově Brodě vítězí po boji Tomáš Pecha

V dramatickém závěru posledního kola, před televizními kamerami a v přímém přenosu online se vítězem a mistrem ČR v rapid šachu juniorů stal Tomáš Pecha z BŠŠ Frýdek -Místek se ziskem 7,5 bodů z 9 partií, když o jeho prvenství rozhodlo pomocné hodnocení před druhým Vojtěchem Strakou z OAZA Praha a třetím Tadeášem Kriebelem z MSA Dolní Benešov.

Zlatou medaili a mistrovský titul juniorek si z Havlíčkova Brodu odváží WFM Karolína Olšarová z SK Slávia Orlová, stříbro patří Kristýně Novosadové z BŠS Frýdek Místek, bronzová byla Gabriela Sabolová z ŠK Vysoké Mýto. Příliš spokojen není asi loňský vítěz Vojtěch Zwardoň z Jakl Karviná, který s 5.5 body obsadil 21.místo.

V soutěži čtyřčlenných družstev získalo přebornický titul Mistra ČR přesvědčivě a zaslouženě MSA Dolní Benešov, které získalo 24,5 bodů, v sestavě: Tadeáš Kriebel, Pavel Rakús, Miroslav Suchánek, Michal Vavřínek. O pořadí na druhém až šestém místě rozhodlo pomocné hodnocení, což svědčí o velké vyrovnanosti družstev. Stříbro obhájili chlapci z QCC České Budějovice, 3. ŠŠ Panda Rychnov n/Kněžnou, 4. Sokol Bedřichov, 5. TJ Náměšť n/Oslavou, 6. Biomedica Říčany "A", všichni 20,5 bodů. 7. místo obsadila Jiskra Havlíčkův Brod "A" - loňský vítěz s 20 body. Celkem bylo hodnoceno 18 družstev.

Vítězové obdrželi diplomy, medaile, finanční a věcné ceny, vítězné družstvo MSA Dolní Benešov obdrželo z rukou předsedy TJ Jiskra Havlíčkův Brod p. Luďka Hlaváče, který převzal na MČR záštitu krásný broušený pohár a dárkový koš věnovaný ředitelkou hotelu Slunce v Havl.Brodě, paní Ladislavou Novákovou, Vojtěch Straka z SK OAZA Praha obdržel cenu Karla Havlíčka Borovského od radního města Havlíčkova Brodu p. Jana Tecla. Dárkový koš obdržel i nejlepší hráč Vysočiny od předsedy TJ Jiskra, Josef Kratochvíl z Caissa Třebíč. Věcné odměny obdrželi nejlepší čtyři hráči kategorií do 10, 12, 14 a 16 let. Mistrovství proběhlo bez protestů, přesně podle čacového programu, za řízení osvědčených nejlepších rozhodčích Vysočiny, Jiřího Siebenburgera a Tomáše Mouryce. Velmi kladně je nutno hodnotit podporu regionálních médií, Deníku Vysočina, regionální TV HBin, Novoborský šachový server, www.vysocina - news.cz.Velkou podporou pro finanční a věcný fond MČR se stal Krajský úřad Vysočina, TJ Jiskra Havlíčkův Brod, vydavatelství Fragment, TCHIBO, CATUS, ŠSČR. Oživením nedělního rána a celého dopoledne byla přítomnost ČT, včetně natáčení pořadu "V šachu" za účasti GM Vlastimila Jansy, přítomnost generálního sekretáře ŠSČR p. Ing. Petra Herejka. Na sobotním zahájení MČR byl přítomen předseda STK ŠSČR p. David Ciprys.

Poděkování patří Všem, kteří se na organizaci a zabezpečení podíleli. Poděkování patří i samotným účastníkům, trenérům, doprovodu hráčů, rodičům.


Václav Paulík, předseda KŠSV a ředitel MČR jun.rapid

vaclav.paulik@tiscali.cz, 728982327


Konečné pořadí:

1. Pecha Tomáš BŠŠ Frýdek-Místek 6,5 42,5

2. Straka Vojtěch SK Oaza Praha 6,5 42,0

3. Kriebel Tadeáš MSA Dolní Benešov 6,5 39,0

4. Rakús Pavel MSA Dolní Benešov 7,0 40,5

5. Cuhra Martin QCC České Budějovice 7,0 40,0

6. Kracík Tomáš ŠŠ Panda Rychnov 7,0 38,0

celkem 101 hráčů

Pořadí D20:

1. Olšarová Karolína SK Slavia Orlová 6,0 37,5

2. Novosadová Kristýna BŠŠ Frýdek-Místek 5,5 39,5

3. Sabolová Gabriela ŠK Vysoké Mýto 5,5 35,5

Podrobné výsledky naleznete ZDE