Historie MČR mužů

Rok Místo 1. 2. 3.
1905Praha Duras Oldřich Taussig Lev Treybal Karel
1907Brno Treybal František Brach Julius Prokeš Ladislav
1909Praha Duras Oldřich Treybal Karel Prokeš Ladislav
1911Plzeň Duras Oldřich Hromádka Karel Prokeš Ladislav
1913Mladá Boleslav Hromádka Karel Treybal František Prokeš Ladislav
1919Praha Schubert František Opočenský Karel Hašek Josef
1921Brno Hromádka Karel Prokeš Ladislav Treybal Karel
1923Pardubice Walter Max Pokorný Amos Vaněk Karel
1925Bratislava Réti Richard Engel Jindřich Pokorný Amos
1927České Budějovice Opočenský Karel Walter Max Hromádka Karel
1929Brno Opočenský Karel Schulz Jan Pokorný Amos
1931Praha Zobel Leo May Desider Walter Max
1933Mnichovo Hradiště Flohr Salo Pokorný Amos Richter Emil
1936Poděbrady *) Flohr Salo (1.) Foltys Jan (3.) Pelikán Jiří(8.)
1938Praha Opočenský Karel Hermann Pavel Foltys Jan
1940Rakovník Foltys Jan Opočenský Karel Olexa Vilém
1943Praha Zíta František Foltys Jan Opočenský Karel
1944Brno Opočenský Karel Thelen Bedřich Florián Jaromír
1946Ostrava Pachman Luděk Katětov Miroslav Foltys Jan
1948Bratislava Richter Emil Zíta František Ujtelky Maximilián
1950Gottwaldov Filip Miroslav Fichtl Jiří Podgorný Jiří
1952Tatranská Lomnica Filip Miroslav Šajtar Jaroslav Pachman Luděk
1953Praha Pachman Luděk Filip Miroslav Zíta František
1954Praha Filip Miroslav Pachman Luděk Alster Ladislav
1955Praha Šefc Ján Alster Ladislav Pithart František
1956Poděbrady Alster Ladislav Zíta František Herink Miroslav
1957Praha Pachman Luděk Fichtl Jiří Filip Miroslav
1959Bratislava Pachman Luděk Hort Vlastimil Ujtelky Maximilián
1960Ostrava Fichtl Jiří Ujtelky Maximilián Hort Vlastimil
1961Košice Pachman Luděk Filip Miroslav Hort Vlastimil
1962Jablonec n. Nisou Kaválek Lubomír Hort Vlastimil Blatný František
1963Praha Pachman Luděk Filip Miroslav Kaválek Lubomír
1964Brno Jansa Vlastimil Blatný František Smejkal Jan
1965Pardubice Augustin Josef Nowak Ervin Pithart František
1966Harrachov *) Pachman Luděk (3.) Hort Vlastimil (5.) Filip Miroslav (7.)
1967Bratislava Kozma Július Smejkal Jan Trapl Jindřich
1968Luhačovice Kaválek Lubomír Smejkal Jan Hort Vlastimil
1969Luhačovice *) Hort Vlastimil (3.) Smejkal Jan (5.) Jansa Vlastimil (6.)
1970Havířov Hort Vlastimil Jansa Vlastimil Smejkal Jan
1971Luhačovice *) Hort Vlastimil (1.) Smejkal Jan (4.) Přibyl Josef (5.)
1972Třinec Hort Vlastimil Jansa Vlastimil Přibyl Josef
1973Luhačovice *) Smejkal Jan (1.) Hort Vlastimil (3.) Plachetka Ján (4.)
1974Rimavská Sobota Jansa Vlastimil Hort Vlastimil Neckář Lubomír
1975Brno *) Hort Vlastimil (1.) Jansa Vlastimil (4.) Augustin Josef (9.)
1976Ostrava Prandstetter Eduard Augustin Josef Sikora Jan
1977Děčín *) Hort Vlastimil (3.) Meduna Eduard (6.) Jansa Vlastimil (8.)
1978Mariánské Lázně Prandstetter Eduard Smejkal Jan Sikora Jan
1979Trenčianske Teplice Smejkal Jan Ftáčnik Lubomír Hort Vlastimil
1980Trnava Ambrož Jan Ftáčnik Lubomír Přibyl Josef
1981Hradec Králové *) Ftáčnik Lubomír (2.) Smejkal Jan (4.) Meduna Eduard (5.)
1982Frenštát p.Radh. Ftáčnik Lubomír Mokrý Karel Přibyl Josef
1983Bratislava *) Ftáčnik Lubomír (2.) Přibyl Josef (4.) Smejkal Jan (6.)
1984Šumperk Jansa Vlastimil Hort Vlastimil Smejkal Jan
1985Trenčian. Teplice*) Ftáčnik Lubomír (2.) Mokrý Karel (3.) Meduna Eduard (5.)
1986Praha Smejkal Jan Pekárek Aleš Lechtýnský Jiří
1987Námestovo *) Meduna Eduard (2.) Nun Jiří (3.) Blatný Pavel (4.)
1988Třinec Blatný Pavel Pekárek Aleš Plachetka Ján
1989Praha *) Ftáčnik Lubomír (2.) Mokrý (4.) Blatný Pavel (6.)
1990Brno Blatný Pavel Gross Štefan Prandstetter Eduard
1991Bratislava Gažík Igor Hába Petr Lanč Alois
1992Praha Rašík Vítězslav Plachetka Ján Hausner Ivan
1993Luhačovice Babula Vlastimil Hráček Zbyněk Votava Jan
1994Ústí nad Labem Hráček Zbyněk Jansa Vlastimil Babula Vlastimil
1995Olomouc Mokrý Karel Vokáč Marek Jansa Vlastimil
1996Turnov Hába Petr Votava Jan Jansa Vlastimil
1997Zlín Blatný Pavel Movsesjan Sergej Jansa Vlastimil
1998Zlín Movsesjan Sergej Hába Petr Jansa Vlastimil
1999Lázně Bohdaneč Vokáč Marek Velička Petr Meduna Eduard
2000Opava Blatný Pavel Hráček Zbyněk Meduna Eduard
2001Kunžak Meduna Eduard Navara David Blatný Pavel
2002Ostrava Hába Petr Navara David Jirovský Miloš
2003Luhačovice Jirovský Miloš Hráček Zbyněk Štoček Jiří
2004Karlovy Vary Navara David Štoček Jiří Jansa Vlastimil
2005Karlovy Vary Navara David Štoček Jiří Babula Vlastimil
2006Brno Láznička Viktor Blatný Pavel Vološin Leonid
2007Praha Polák Tomáš Babula Vlastimil Votava Jan
2008Havlíčkův Brod Babula Vlastimil Polák Tomáš Štoček Jiří
2009Děčín Šimáček Pavel Cvek Robert Talla Vladimír
2010Ostrava Navara David Polák Tomáš Šimáček Pavel
2011Pardubice Štoček Jiří Krejčí Jan Polák Tomáš

Poznámky

  • *) - mezinárodní mistrovství - v závorce celkové pořadí v turnaji
  • 1905 - 1913 - mistrovství českých zemí
  • 1919 - 1938 - mistrovství ČSR
  • 1940 - 1944 - mistrovství Čech a Moravy
  • 1946 - 1960 - mistrovství ČSR
  • 1962 - 1989 - mistrovství ČSSR
  • 1990 - 1992 - mistrovství ČSFR
  • 1993 - dosud - mistrovství České republiky

Statistika hráčů podle získaných medailí

poř. jméno zl st br
1. Pachman Luděk 7 1 1
2. Hort Vlastimil 6 6 4
3. Ftáčnik Lubomír 5 2 0
4. Opočenský Karel 4 2 1
5. Blatný Pavel 4 1 3
6. Smejkal Jan 3 6 4
7. Jansa Vlastimil 3 4 7
8. Filip Miroslav 3 3 2
9. Navara David 3 2 0
10. Duras Oldřich 3 0 0
11. Hába Petr 2 2 0
12. Meduna Eduard 2 1 4
13. Babula Vlastimil 2 1 2
14. Hromádka Karel 2 1 1
15. Prandstetter Eduard 2 0 1
Kaválek Lubomír 2 0 1
17. Flohr Salo 2 0 0
18. Hráček Zbyněk 1 3 0
Mokrý Karel 1 3 0
20. Štoček Jiří 1 2 2
Foltys Jan 1 2 2
22. Zíta František 1 2 1
Polák Tomáš 1 2 1
24. Fichtl Jiří 1 2 0
25. Alster Ladislav 1 1 1
Augustin Josef 1 1 1
Walter Max 1 1 1
28. Movsesjan Sergej 1 1 0
Treybal František 1 1 0
Vokáč Marek 1 1 0
31. Jirovský Miloš 1 0 1
Richter Emil 1 0 1
Šimáček Pavel 1 0 1
34. Gažík Igor 1 0 0
Ambrož Jan 1 0 0
Kozma Július 1 0 0
Láznička Viktor 1 0 0
Rašík Vítězslav 1 0 0
Réti Richard 1 0 0
Schubert František 1 0 0
Šefc Ján 1 0 0
Zobel Leo 1 0 0
43. Pokorný Amos 0 2 2
44. Pekárek Aleš 0 2 0
45. Prokeš Ladislav 0 1 4
Přibyl Josef 0 1 4
47. Plachetka Ján 0 1 2
Treybal Karel 0 1 2
Ujtelky Maximilián 0 1 2
Votava Jan 0 1 2
51. Blatný František 0 1 1
52. Gross Štefan 0 1 0
Brach Julius 0 1 0
Engel Jindřich 0 1 0
Hermann Pavel 0 1 0
Katětov Miroslav 0 1 0
May Desider 0 1 0
Nowak Ervin 0 1 0
Nun Jiří 0 1 0
Schulz Jan 0 1 0
Šajtar Jaroslav 0 1 0
Taussig Lev 0 1 0
Thelen Bedřich 0 1 0
Velička Petr 0 1 0
Cvek Robert 0 1 0
Krejčí Jan 0 1 0
67. Pithart František 0 0 2
Sikora Jan 0 0 2
69. Florián Jaromír 0 0 1
Hašek Josef 0 0 1
Hausner Ivan 0 0 1
Herink Miroslav 0 0 1
Lanč Alois 0 0 1
Lechtýnský Jiří 0 0 1
Neckář Lubomír 0 0 1
Olexa Vilém 0 0 1
Pelikán Jiří 0 0 1
Podgorný Jiří 0 0 1
Trapl Jindřich 0 0 1
Vaněk Karel 0 0 1
Vološin Leonid 0 0 1
Talla Vladimír 0 0 1