Lukáš Zelba a Amálie Zádrapová jsou mistry ČR do 8 let

MČR dětí do 8 let uspořádala Beskydská šachová škola v termínu 13. – 14. 5. 2017. Místem konání byl hotel Petr Bezruč v Malenovicích. Do turnaje dívek se přihlásilo 29 hráček a do turnaje chlapců 98 hráčů. Oba turnaje se hrály na 9 kol tempem 20 minut plus 10 sekund na tah. V článku najdete závěrečnou zprávu organizátorů o průběhu turnaje.

Závěrečná zpráva z MČR dětí do 8 let

Beskydská šachová škola v termínu 13. – 14. 5. 2017 uspořádala MČR dětí do 8 let. Místem konání byl hotel Petr Bezruč v Malenovicích. Dívky i chlapci hráli samostatné turnaje.

Do turnaje dívek se přihlásilo 29 hráček a do turnaje chlapců 98 hráčů. Oba turnaje se hrály na 9 kol tempem 20 minut plus 10 sekund na tah. Prvních sedm šachovnic v kategorii chlapců a tři šachovnice v kategorii dívek byly přenášeny online na stránkách Beskydské šachové školy. Doprovod na turnaji mohl tyto partie sledovat v samostatné místnosti na promítacím plátně.

Na konci prvního dne v kategorii chlapců dominoval Lukáš Zelba z ŠK Ortex Hradec Králové bez jediné porážky pronásledovaný dalšími sedmi hráči se ztrátou jednoho bodu. Mezi dívky bylo pořadí ještě vyrovnanější. První místo patřilo Viktorii Buchtové z Beskydské šachové školy, která připustila jedinou ztrátu v posledním sobotním kole, kdy remizovala. Její dvě největší konkurentky ztrácely na ni jen půl bodu.

O medailích a konečných výsledcích se rozhodovalo v neděli, kdy byla naplánovaná poslední tři kola mistrovství. Přestože Lukáš Zelba jednou zaváhal a prohrál, tak díky výborného pomocného hodnocení obhájil první místo a stal se tak Mistrem České republiky v kategorii chlapců do 8 let. Finiš tří bodů ze tří katapultoval na druhé místo Václava Finěka z TJ Desko Liberec, který taktéž získal osm bodů stejně jako vítěz. O bronzové medaili muselo rozhodnout pomocné hodnocení, to měl nejlepší z pěti sedmibodových hráčů Barták Josef z ŠK Řevnice, který za tento výkon získal třetí místo.

V kategorii dívek suverénky předešlého dne zaváhaly a tak se medailové pořadí neustále měnilo. Nedělní ztráta jen půlky bodu vyšvihla Amálii Zádrapovou ze Zbrojovky Vsetín na celkové první místo a k titulu Mistryně České republiky v kategorii dívek do 8 let. O půl bodu méně získala Viktorie Buchtová z Beskydské šachové školy a se sedmi body brala stříbrnou medaili, třetí místo díky nejlepšímu pomocnému hodnocení brala Tereza Horková také z Beskydské šachové školy.

Na závěr bych chtěl poděkovat kolegům z Beskydské šachové školy za zajištění bezproblémového průběhu turnaje, hráčům a rodičům za fair play přístup a schovívavost.

Partie z online šachovnic a fotografie z mistrovství lze prohlédnout na stránkách Beskydské šachové školy - www.chessfm.cz.