55. šachové Zaječice, závěrečná zpráva

O víkendu 3. 6. - 4. 6. 2017 se v Chrudimi hrály tři turnaje. Ten nejdůležitější, Mistrovství České republiky družstev starších žáků v rapid šachu, pod názvem Omega plus OPEN. Podrobnosti najdete na chess-results.

Omega plus OPEN

http://chess-results.com/tnr285072.aspx?lan=5&art=0&wi=821

Zlaté medaile získali hráči 2222 ŠK Polabiny Pardubice, již potřetí v poslední době. A výkon to byl parádní, soupeři neměli šanci, 27 bodů = 100%. Stříbrné medaile putují do Vlašimi, kde již dlouhou dobu mají výborné výsledky a ani bronz BŠŠ Frýdek-Místek není překvapením. V posledním kole se hrálo o mistra Moravy, F-M porazil Lokomotivu Brno. Velmi hezké 4. místo si odváží Polička. Celá řada dalších týmů má výborné hráče a byla pro medailisty těžkým soupeřem. Podrobnosti na výše uvedeném odkaze, zjistíte tam také, jak uspěli jednotliví hráči a hráčky. První tři týmy obdržely pohár a 8 medailí, všechna družstva diplom. Letos poprvé jsme měli tolik cen, že se dostalo na všechny hráče i vedoucí. Nejlepší ze zahraniční byla Polská družina z Wroclawi na 12. místě. Startovalo 63 družstev, o 3 více než loni, opět rekord v počtu družstev.

METOS Chrudim OPEN

http://chess-results.com/tnr285073.aspx?lan=5&art=0&wi=821

Nejlepší hráče a hráčky do 10 let přivezl Unichess Praha, druhé místo pro Lokomotivu Brno jistě potěšilo hlavního rozhodčího a na třetím stupínku (příjemné překvapení) skončily Říčany. Přijelo hodně nadějných hráčů a hráček, ještě o nich uslyšíme. Hrálo 51 dvojic, o 6 více než loni, všichni dostali věcnou cenu.

DS Brno OPEN

http://chess-results.com/tnr285115.aspx?lan=5&art=1&rd=9&wi=821

Na druhý pokus už uspěl, pohár a 1.500,-Kč si odvezl Tomáš Lorenc z ŠK Karlovy Vary. O druhém místě musel rozhodnout až los. 1.200,-Kč tak získal Matyáš Zeman z Horní Stropnice a rovných 1.000,-Kč si odnesl domácí Josef Vařejčko ze Sokola Zaječice. Peněžité ceny (celkem 7.200,-Kč), v tomto stále oblíbenějším turnaji, si odvezlo prvních 8 hráčů celkového pořadí, nejlepší žena Tereza Novotná z Poděbrad, nejlepší senior Rudolf Hlaváč z TJ Olympie Hroznětín a nejlepší v kategoriích podle ELA. Matyáš Zeman (pod 2000), Dominik Rolinek (pod 1700, oba Horní stropnice) a Igor Domkář z Havlíčkova Brodu. Bojovalo 50 hráčů a hráček, o 5 více jak loni.

Jaroslav Hájek
ředitel turnaje