MEU mládeže je v polovině

Mistrovství Evropské unie mládeže 2016 je v plném proudu. Soutěž je kvalitně obsazená, velmi vyrovnaná a po čtyřech kolech již žádný hráč nemá plný počet bodů! V kategorii U8 je ve vedení dvojice Jakov Klonov (GER) a Blazej Grot (POL), v U10 vedou Deyan Samuil Kostov (BUL) a Valentin Genov (BUL), v U12 trojice Barnabas Persanyi (HUN), Vladimir Pavlov (BUL) a Michal Redzisz (POL) a kategorii U14 prozatím vévodí Bogdan-Emanuel David (ROU) a Arthur Wachtel (GER).

K vidění jsou hezké a bojovné partie, a proto pořadatelé každý den vyhodnocují cenu pro nejlepší partii v každé kategorii. Za první čtyři kola byli oceněni tito hráči: Jakov Klonov (GER), Mykolas Liandzbergas (LTU), Vladimir Pavlov (BUL), Stella Sáňková (SVK), Wiktoria Smietanska (POL), Kristaps Zass (LAT), Jon Englert (GER), Bogdan-Emanuel David (ROU), Liam Hunter (IRL), Nils Norman Lox (GER), Gabija Versekenaite (LTU), Maria Malicka (POL), Barnabas Horvath (HUN), Marian Jurky (SVK), Richard Turčan (SVK) a Zuzana Gřesová (CZE).

V běhu je i doprovodný program, v pondělí proběhla simultánka s mezinárodním mistrem Petrem Piskem. Zájem byl velký, 19 účastníků šampionátu mělo na partii 30 minut, Petr Pisk 60 minut. Po velkém boji nakonec zvítězili mladí hráči nad IM Piskem v poměru 10-9! Petra Piska porazili Sean Hunter, Eoin Hunter, Liam Hunter, Sanjay Menon, Adam Josef Ret, Artjoms Burenkovs, Jerzy Szemplinski, Kristaps Zass, remízu vybojovali Ruben Mantel, Stiliyan Nanovski, Hanna Trzaskowska a Aron Pasti. Partie ze simultánky si je možné přehrát na webu pořadatele.

V úterý se uskutečnil bleskový turnaj, kterého se zúčastnilo 20 hráčů ze 7 zemí z řad hráčů, doprovodu a trenérů. Po výborném výkonu se zaslouženým vítězem stal Ivars Berzinsh (LAT, 8,5 bodů) před Jiřím Tůmou (CZE, 8b) a Danielem Dardhou (BEL, 8b). Vítězové obdrželi hezké ceny na památku této vydařené akce. Výsledky naleznete na http://chess-results.com/tnr233701.aspx?lan=5&art=1&rd=11&turdet=YES&wi=984

Kromě společných aktivit účastníci nejvíce využívají bazénu, bowlingu, stolního tenisu a taktéž turistických tras v okolí hotelu a to nejen k chůzi, ale i k jízdě na kole a na koloběžce. Všechny partie jsou přenášeny on-line, takže své svěřence mohou sledovat trenéři i rodiče v místě konání či doma u internetu. Přítomní diváci mohou také sledovat on-line přenos partií v hotelovém sále. Veškeré informace o mistrovství, včetně online přenosu a fotogalerie najdete na http://www.chess-svetla.cz/.

Ing. Zdeněk Fiala
Šachový klub Světlá nad Sázavou