MČR družstev mladších žáků v Hradci Králové je připraveno

O víkendu 10. - 12. června se opět po roce v aule ZŠ Josefa Gočára Hradec Králové uskuteční republikové mistrovství družstev nejmladší žákovské kategorie. Zúčastní se jej tradičně 28 družstev hráčů ročníku 2004 a mladších, která si vybojovala účast v krajských kolech. Můžeme se tedy těšit na souboje nejlepších šachistů v této kategorii.

Turnaj bude zahájen v pátek odpoledne za účasti primátora města Hradce Králové pana Zdeňka Finka a dalších hostů. Turnaj se bude konat pod záštitou a za finanční spoluúčasti města Hradce Králové, významnou podporu akci poskytla i řada dalších partnerů vč. Královéhradeckého kraje.

Hlavním rozhodčím turnaje je pan Martin Šmajzr, který se svými kolegy zabezpečí i online přenos 18 partií.

Obhajobu loňského suverénního vítěství si jistě nebude chtít nechat uniknout BŠŠ z Frýdku Místku, která do soutěže nasazuje dokonce 3 družstva.

V rámci sobotního odpoledního programu mohou účastníci zrelaxovat vyhlídkou z dominanty města Bílé věže, která byla velkolepě zrekonstruována.

Po nedělním poledni již budou známy výsledky víkendového klání a vedle tradičních pohárů a medailí pro nejlepší si vzpomínku na turnaj v podobě věcných cen převezme každý ze zúčastněných cca 200 hráčů. O dekoraci vítězů i ocenění všech zúčastěných se opět postará také europoslanec pan Tomáš Zdechovký.

Za pořadatelský tým hlásíme vše připraveno a věříme, že průběh turnaje bude opět bezproblémový a všichni si z Hradce Králové odvezou nejen skvělé sportovní zážitky.

Svatava Ptáčková
ředitelka turnaje


Online přenos
Výsledky
Více informací