Komuniké ze 108. schůze VV ŠSČR

Zápis ze 108. schůze VV ŠSČR začíná zamyšlením předsedy nad tím, proč jsme vloni poslali přes 1 milion korun na FIDE a zda naši šachisté skutečně tolik potřebují mezinárodní Elo a nevystačili by si s českým. Oddílům pracujícím s mládeží připomíná možnost podat si žádosti na kraje, které rozdělují peníze z loterií od ČOV. Pozitivní zprávou je, že Zimní olympiáda dětí a mládeže v roce 2018 proběhne v Pardubickém kraji a bude mít na programu opět i šachy.

Extraliga se bude i příští rok hrát pod hlavičkou generální sponzora, advokátní kanceláře Továrek, Horký a partneři (tht). Novým partnerem ŠSČR je Energie na druhou, ČOV přispěl na zapojení ŠSČR do Olympijského parku Rio-Lipno. Nikoliv v této souvislosti oprášil VV pravidlo z roku 2003 a přijal nový a mnohem podrobnější systém provizí za zprostředkování sponzorských smluv debatovaný již od minulého léta. KMK představila návrh prezentace pro potenciální sponzory ŠSČR – nabízíme sponzorům a partnerům řadu možných projektů a aktivit se solidním reklamním potenciálem za velmi dobrých podmínek (většina totiž zatím žádného partnera nemá).

Do nové sezóny družstev bychom konečně měli mít nový a moderní web. Dojednané firmy dokončují práce, řešilo se testování, je též třeba urychlit přesun dat ze starého webu. Novou sezónu poctivě připravuje STK - VV schválil navržený Sportovní kalendář (jako obvykle má soutěžní rok nějak málo víkendů) a vzal na vědomí informace o výsledcích konkurzu na vedoucí soutěží či udělených pokutách. Bouřlivá debata se konala nad pokutou pro Garde Lipovec, která byla nakonec odpuštěna.

Manažer reprezentace M. Konopka informoval o nominaci na Mitropa Cup a jejím trenérském zabezpečení: ČR A: Hráček, Babula, Michalík, Žilka, Ponížil; ČR B: Plát, Nguyen, Marek, Rýdl, Vykouk a ČR ženy: Worek, Rodshtein, Olšarová. Trenér reprezentace mládeže D. Kaňovský přiblížil stav příprav mládežnických repre akcí a informoval o aktualizaci Listiny talentů. Předseda TMK si pochvaloval účast 42 trenérů na semináři v Havlíčkově Brodě.

VV schválil smlouvu na manažera projektu Šachy do škol s M. Veselým, aktualizoval smlouvy s M. Šmajzrem na správu databáze ŠSČR a zpracování Elo, prodloužil spolupráci s agenturou Bison&Rose na další rok. Schválil též obsah a rozpočet projektu Dědo, babi, naučte mě šachy, který byl podpořen MŠMT.

Viktor Novotný
Předseda VV ŠSČR

Ověřený zápis ze 108. schůze VV ŠSČR


Přílohy: