Komuniké ze 107. schůze VV ŠSČR

Miliarda pro oddíly! Půl miliónu na podporu Krajských šachových svazů. Kdo se bude starat o Šachy do škol? Mladíci budou reprezentovat na Mitropě. 35 podpořených hráčů na ME mládeže v Praze. STK připravuje další sezónu soutěží družstev. Lze vrátit titul KM za špatnou hru? To vše a mnohem více projednal na 107. schůzi 26. dubna VV ŠSČR. Více...

MŠMT letos v programu VIII rozdělovalo 360 mil. Kč přímo klubům a tělovýchovným jednotám. Na peníze určené na trenéry a vybavení si mohly sáhnout i šachové oddíly s alespoň 20 mládežníky. Přes naši snahu o aktivizování oddílů si však velmi jednoduchou žádost podalo jen 8 šachových klubů, které při dotaci 1000 Kč na dítě získaly 532 tisíc Kč. K tomu možno přičíst ještě několik oddílů zastřešených pod TJ, kde nemáme informace, zda peníze doputovaly šachistům. Odhaduji, že šachové prostředí přišlo kvůli své pasivitě o 5 až 10 milionů korun, což je obrovská škoda. Vyzýváme všechny oddíly, aby se připravily na podzimní sběr žádostí na rok 2017, kdy by klubům měla jít celá 1 miliarda Kč!

Půl milionu na krajské svazy by mělo být rozděleno rovným dílem, tj. 35 700 Kč na každý kraj. Kraje si musí dát do pořádku zákonné povinnosti týkající se spolků včetně zveřejňování účetních závěrek v rejstříku. Z pěti kandidátů na pozici manažera projektu Šachy do škol doporučila výběrová komise jako vítěze Miroslava Veselého a Terezu Rodshtein, s kterými bude jednáno o možném rozdělení působnosti. Čtveřice Marek, Nguyen, Rýdl a Vykouk bude reprezentovat ČR jako B tým na červnovém Mitropa Cupu v Praze, na ME družstev ve Slovinsku nahradí v této sestavě Nguyena Půlpán. Byly vyhodnoceny individuální tréninky a došlo k jejich rozdělení na další období. Uhrané tituly nelze vrátit, motivaci je třeba hledat jinde:-).

Viktor Novotný
Předseda VV ŠSČR

Ověřený zápis ze 107. schůze VV ŠSČR


Přílohy: