Komuniké ze 106. schůze VV ŠSČR

V úterý 22. března proběhla v prostorách České unie sportu v Praze na Strahově 106. schůze VV ŠSČR. Hodnotila se únorová Konference ŠSČR, především možnosti rozdělení půlmilionové dotace krajským svazům. Variantou je paušál anebo rozdělení po splnění stanovených podmínek. Vše bude ještě diskutováno s krajskými předsedy.

Viktor Novotný informoval o poslední koaliční schůzce, po které to vypadá, že státní rozpočet na sport by mohl být příští rok 6 miliard, ale 600 mil. Kč, které letos putují z loterií přes ČOV, by mělo nově rozdělovat MŠMT.

KMK oznámila nového předsedu, kterým se po Martinu Petrovi stává od 1. dubna Jan Kolašín. Martin Petr nicméně zůstává členem VV i členem KMK. Byl rozdělen grant na projekty popularizující šachy. Celkem se do něj přihlásilo 14 zájemců, kteří žádali o 497 tisíc Kč. Kladně byla hodnocena iniciativa J. Kolašína zorganizovat během MČR mládeže a juniorů v Koutech nad Desnou online komentář probíhajících partií vysílaný na YouTube kanálu ŠSČR.

Pro vítěze MČR seniorů v kategorii nad 50 let a pro nejlépe umístěného hráče nad 65 let v kategorii nad 60 let byla schválena finanční podpora na MS seniorů v Mariánskách Lázních ve výši 5.000 Kč pro každou kategorii. Schůzi VV jako host navštívil ředitel letošního Mitropa Cupu v Praze Petr Buchníček. Do turnaje se přihlásily všechny oprávněné federace s výjimkou Francie. Ta bude nahrazena rezervním týmem ČR v kategorii mužů a týmem Polska v kategorii žen.

Příznivá zpráva přišla z ECU, Jiřina Prokopová byla nominována mezi evropské rozhodčí pro letošní Šachovou olympiádu v Baku.

František Štross
generální sekretář ŠSČR

Ověřený zápis ze 106. schůze VV ŠSČR


Martin Petr rezignoval na pozici předsedy KMK, ve výkonném výboru ŠSČR pokračuje.


Přílohy: