Komuniké ze 105. schůze VV ŠSČR

V úterý 9. února byla na programu další, již 105. schůze výkonného výboru ŠSČR. V prostorách zchátralého strahovského stadionu se VV věnoval především přípravě konference. Poprvé si zahlasoval nový člen VV, předseda komise pro marketing a komunikaci, velmistr Martin Petr.

Stěžejním podkladem pro plány na rok 2016 je rozpočet, který díky opětovně kladnému výsledku hospodaření minulého roku (lehce přes 1 milion Kč) je tentokrát naplánovaný s půlmilionovým schodkem při výdajích přes 15 milionů Kč. Novinkami v něm jsou peníze na profesionálního manažera projektu ŠdŠ (konkurz bude vyhlášen v nejbližších dnech), navýšení dotace na Krajská centra talentované mládeže na 840 tis. Kč, podpora činnosti krajů ve výši 168 tis. Kč (toto téma si zaslouží hluboký rozbor), zvýšení motivační podpory talentů, zvýšení dotací pro pořadatele mistrovství ČR, několik nových propagačních projektů (účast na Olympijském parku na Lipně či třeba Oslava mezinárodního dne šachu 20. 7., kde doufáme v co největší zapojení šachové veřejnosti ve všech koutech republiky a kde dostaneme i drobnou podporu od ČUS v rámci projektu Sportuj s námi) atd.

Zvláštními výdaji roku bude pořadatelství Mitropa Cupu v červnu v Praze, které využijeme i diplomaticky uspořádáním schůze boardu Evropské šachové federace a srpnové ME mládeže, na kterém hodláme podpořit početnou českou výpravu. Přestože se rozpočtově neprojeví, srdečně zveme i na listopadové MS seniorů do Mariánských Lázní. VV dále schválil pokračování projektu Podpora šachových kroužků s dotací 1 milion Kč. Tentokrát počítáme s poklesem oddílů splňujících kritéria, protože v souvislosti s návrhem novely zákona o podpoře sportu jsme navýšili počet potřebných turnajů pro každé dítě na 4 akce. Díky finalizaci nového webu to zároveň snad bude naposledy, kdy budou trenéři muset sledovat účasti svých svěřenců ručně, do budoucna by to měla zvládat odkontrolovat nová databáze, se spoustou užitečných funkcí. Se spuštěním nového webu počítáme po skončení soutěží družstev. Světlo světa by měla v novém školním roce spatřit i česká verze on-line tréninkové platformy Learningchess.net.

Čeká nás výjimečný rok. Hodně štěstí všem, nejen za šachovnicí!

Viktor Novotný
předseda ŠSČR

Ověřený zápis ze 105. schůze VV ŠSČR


Generální sekretář František Štross předal hospodáři Rostislavu Svobodovi dort k nedávným 50. narozeninám


Přílohy: