Hostivický turnaj v rapid šachu úspěšně otevřel letošní sezónu Grand Prix 2011

Tuto sobotu se uskutečnil již třetí ročník turnaje o Pohár města Hostivice a odstartoval tak pátý ročník Grand prix soutěží v rapid šachu České republiky.

Stejně jako v předchozích letech i letos za značného zájmu nejen špičkových hráčů (sedm mezinárodních mistrů a mistrů), ale potěšitelný byl zejména značný nárůst dravého mládí žákovských kategorií (13 juniorů). Nejmladší hráč byl osmiletý, nejmladší hráčce pak je jedenáct.

Na druhé straně se neztratili ani senioři, nejstaršímu hráči bylo 83 let. Z celkového počtu 58 hráčů pak juniorů byla téměř čtvrtina, hráčů s elem nad 2000 byla polovina a průměrné ELO z první dvacítky hráčů bylo 2211.

Tradičně již v hlavní kategorii zvítězil IM Petr Neuman s úctyhodnými osmi body z devíti partií před IM Tomášem Kulhánkem a IM Pavlem Freislerem. V ženách se na prvním místě umístila rovněž tradičně WFM Hana Kubíková před WCM Růženou Přibylovou a nejlepší juniorkou Josefínou Královou.

Premiérový turnaj ročníku 2011/2012 tedy úspěšně odstartoval letošní šachovou sezonu a pořadatel Šachový oddíl TJ Sokol Hostivice tímto děkuje všem zúčastněným a přeje hodně sportovních úspěchů v celé sezóně Grand Prix.

Karel Obrázek, předseda ŠO

Výsledkovou listinu a další informace naleznete na stránkách GP.