193. díl pořadu V šachu

Hlavním tématem pořadu je bezesporu nejsledovanější turnaj letošního roku St. Louis Rapid & Blitz 2017, kde v konkurenci světové špičky hráli také bývalý mistr světa Garri Kasparov a česká jednička David Navara. Právě jejich vzájemná partie z rapidové části turnaje, kde po oběti dámy slavil "historickou" výhru David Navara, nemohla chybět ve výběru hosta ve studiu mezinárodního mistra Michala Konopky pro elektronickou tužku. Ten také v rozhovoru hodnotí šance Davida Navary na nadcházejícím Světovém poháru.

S kamerou se podíváme také na turnaj do Olomouce, ve výsledkovém servisu nechybí výsledky českých turnajů odehraných během srpna a informace o bronzové radosti Milana Orsága na Mistrovství Evropy neslyšících. Jistě zaujme také reportáž o spojení šachu a potápění.

A pravidelná soutěžní otázka: Jaké bylo skóre vzájemných partií Davida Navary a Garriho Kasparova na turnaji v St. Louis? Můžete vyhrát knihu Moje šachová kariéra od třináctého mistra světa Garriho Kasparova. Odpověď pošlete prosím do konce září na adresu soutez@chess.cz.

Premiéra bude na programu ČT Sport v pátek 1.9.2017 v 13:40. Po premiéře bude možné se na pořad podívat na adrese: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10111941499-v-sachu/