190. díl pořadu V šachu

Premiéra je v neděli 11. června v 9:45 na ČT sport. Hostem ve studiu bude mezinárodní mistr Michal Konopka, se kterým se budeme nejdříve věnovat Mistrovství Evropy jednotlivců - pořad jsme natáčeli po devátém kole z jedenácti. Při analýzách v elektronické tužce se můžete těšit i na historický výlet, kdy se podobný taktický motiv jako v partii na ME objevil i ve dvou partiích Tigrana Petrosjana.

S kamerou ČT se podíváme do Chrudimi na tradiční šachové Zaječice a na přednášku slavného trenéra Mariana Jelínka. Uvidíte také, jak se v Krnově sešlo k šachovému turnaji na náměstí 52 rodinných dvojic.V neposlední řadě Vám ukážeme program chystaného zápasu ČEZ Chess Trophy mezi Davidem Navarou a Vasilijem Ivančukem, který začíná už ve čtvrtek 15. června. Přímo ve studiu V šachu zápas představí hlavní organizátor Pavel Matocha.

Tradiční soutěžní otázka: Který tým vyhrál 55. šachové Zaječice? (v kategorii šestičlenných družstev) Soutěžit můžete o slavnou knihu Mezinárodní turnaj velmistrů od Davida Bronštejna. Odpověď pošlete prosím do konce června na adresu soutez@chess.cz.

Po premiéře bude možné se na pořad podívat na adrese: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10111941499-v-sachu/ .