10 let pořadu V šachu

V červnu 2006 byl na České televizi odvysílán premiérový díl pořadu V šachu. Po deseti letech, přesněji zítra v 7:05 bude na ČT sport odvysílán již 178. díl!
Na oslavu výročí si Martin Petr do studia pozval Viktora Lázničku, Richarda Rapporta a Timura Garejeva.

Podrobně se budeme věnovat dvěma hlavním akcím minulého období - Mistrovství ČR mužů a žen a Mistrovství Evropy mužů, kde si skvěle vedl David Navara. Expertem ve studiu bude velmistr Viktor Láznička, který ukáže jednu zajímavou partii Davida Navary z ME mužů a Vojty Pláta z Mistrovství ČR mužů.

Na začátky vysílání pořadu zavzpomínají bývalý předseda ŠSČR Petr Herejk a moderátor Miroslav Langer. Desetileté výročí připomene také šachový dort s velkou desítkou - jak se podobný šachový dort vyrábí prozradí další reportáž.

Vzácnými hosty ve studiu budou nejlepší světový junior světa Maďar Richard Rapport a specialista na hru naslepo Timur Gareev. Rozhovor, který si rozhodně nenechte ujít, doplní také test paměti Timura Gareeva!

Tradiční soutěžní otázka: Ve kterém roce se vysílal první díl pořadu V šachu? Odpověď pošlete prosím do konce června na adresu soutez@chess.cz. Pořad bude po premiéře možno zhlédnout na adrese http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10111941499-v-sachu/


Dort k desetiletému výročí.

Martin Petr v roli moderátora.

Krájení dortu v zákulisí.