Zajímavá možnost finanční podpory oddílů díky nákupům na internetu

Nedávno nás oslovily organizace, které umožňují neziskovkám získat část peněz z nákupů v internetových obchodech. Pro nakupujícího jde jen o několik kliknutí navíc, díky kterým může podpořit třeba váš šachový oddíl, aniž by zaplatil korunu navíc. Jak to funguje?

Nejdříve je potřeba zaregistrovat oddíl na stránkách organizace, v našem případě Dobromat a/nebo Givt. Jde o běžnou registraci, kterou zvládne každý.

Spřízněná duše hodlající nakoupit na Internetu musí nejdříve jít na Dobromat nebo Givt, kde vybere, v jakém obchodě chce nakupovat (např. zoot.cz) a koho chce podpořit (např. váš oddíl) a zahájí nákup. Část peněz z uskutečněného nákupu bude potom převedena na váš účet na Dobromatu nebo Givtu. Pěkně celý princip vystihuje tento obrázek ze stránek Givtu.

Například na Dobromatu už je možné najít několik šachových oddílů. Šachový klub Frýdlant, Šachový spolek Železné hory, Šachový klub tělesně postižených Hrabyně, Šachový oddíl tělesně postižených Nova Kladno, Karlovarský šachklub Tietz a nakonec i svaz samotný. Od Frýdlantských už máme potvrzeno, že jim byly na jejich účet na Dobromatu připsány prostředky za několik nákupů.

Peníze jsou vypláceny formou daru jednou za čtvrt roku, pokud dosáhnou určité výše – 1.500,- Kč u Dobromatu, 1.000,- Kč u Givtu. Pokud během čtvrtletí částka této výše nedosáhne, je převedena do dalšího čtvrtletí, o nic nepřicházíte.

Organizace často zdarma nabízejí i propagační materiály, které můžete umístit na své webové stránky, nebo rozeslat svým členům. Například na stránkách Dobromatu se nacházejí zde.

Na Internetu dnes nakupuje každý. Členové oddílu a přátelé vás určitě rádi podpoří a v době vánočních nákupů by to mohla být podpora poměrně znatelná.