Velikonoční turnaj v Horní Lhotě

V Horní Lhotě je nejmenší šachový klub v okrese Zlín a celá vesnička má něco přes 500 obyvatel. Na velikonoční turnaj tam k překvapení všech dorazil šachista z Ruska. Denis Vilson přiletěl s manželkou do Prahy, odjel vlakem do Luhačovic, odehrál turnaj v Horní Lhotě a poté zase odcestoval do Moskvy :-) Pořadatelé nelenili a poslali nám tiskovou zprávu, kterou si můžete přečíst v článku.

HORNÍ LHOTA – III. ročník Velikonočního turnaje v šachu, který 8. dubna proběhl v Hornolhotském sále, se stal pro tento rok mezinárodním a vydařeným setkáním šachistů. Účast kvalitních hráčů ze Zlínského regionu a Ruska dávala již v úvodu tušit zajímavé partie. Organizátoři stanovili hrací systém každý s každým, kdy každý hráč měl k dispozici 7 minut na zápas. Při účasti 18 hráčů z Horní Lhoty, Brumova-Bylnice, Bojkovic, Zlína, Sehradic, Vizovic a Moskvy sehrál každý 17 utkání.

Turnaj odstartoval v 9:30 úvodní řečí starosty Horní Lhoty, Ing. Josefa Šenovského, který přivítal hráče a popřál jim sportovní úspěch. Na své si přišli i diváci, kteří se přišli podpořit hráče. Mohly sledovat napínavé souboje na šachovnicích. K vidění byly nečekané zvraty a výměny figur. Po 16:00 hodině bylo dohráno a následovalo slavnostní vyhlášení výsledků.


Partie Vilson - Kovář

Pohár za první místo putoval do rukou hráče šachového oddílu z Brumova-Bylnice Josefu Běhunčíkovi. Druhé místo si odváží Denis Vilson do Moskvy, který přiletěl do České republiky pouze kvůli účasti na tomto turnaji a třetí místo vybojoval Michal Horňák taktéž z oddílu Brumova-Bylnice. Nejlepším hráčem pořádajícího oddílu Horní Lhota se stal Jiří Goša.

V rámci turnaje si samostatně zasoutěžili také žáci a dorostenci místního oddílu, kteří hráli v tempu 2x 20 minut na jednu partii dvoukolově. Což znamená, že každý hrál s každým soupeřem 2 zápasy. Celkem se do prvního ročníků přihlásilo 5 dětí, ale díky nemoci jednoho se hrál turnaj ve 4 hráčích. První příčku obsadil Marek Jakubčák, který si za svůj sportovní výkon odnesl pohár a zlatou medaili. Medaili za druhé místo si odnesl Eliáš Kranz a bronzovou medaili získala Klára Fiodorová.


Vítězové dětského turnaje

Pořadí hráčů III. ročníku Velikonočního turnaje v šachu

 1. Běhunčík Josef (Brumov-Bylnice)
 2. Vilson Denis (Moskva, Rusko)
 3. Horňák Michal (Brumov-Bylnice)
 4. Machala Radek (Brumov-Bylnice)
 5. Filák Josef (Francova Lhota)
 6. Častulík Jiří (Brumov-Bylnice)
 7. Filipčík David (Sehradice)
 8. Vaňhara Jiří (Bojkovice)
 9. Vaňhara Petr (Bojkovice)
 10. Valeš Josef (Bojkovice)
 11. Goša Jiří (Horní Lhota)
 12. Hanus Aleš (Horní Lhota)
 13. Markievsky Leoš (Horní Lhota)
 14. Fjodor Josef (Horní Lhota)
 15. Kovář Radek (Vizovice)
 16. Kužela Tomáš (Horní Lhota)
 17. Šved Jiří (Zlín)
 18. Kuneta Miroslav (Horní Lhota)

Pořadí dětského turnaje

 1. Jakubčák Marek
 2. Kranz Eliáš
 3. Fiodorová Klára
 4. Váňa Jakub