V Teplicích zvítězil Turov

166 šachistů a šachistek z 26 zemí bojovalo minulý týden v Teplicích. Po napínavém průběhu se o titulu rozhodovalo v posledním kole v přímém souboji mezi Maximem Turovem a Kamilem Dragunem. Ruský velmistr Turov dovedl bílé figury k vítězství a získal tak i prvenství v celém turnaji. Nejlepší z Čechů byl čtvrtý Jiří Štoček.

Hned po Štočkovi je na pátém místě výsledkové listiny další domácí hráč Igors Rausis. Vlastimil Babula se umístil na slušném patnáctém místě. Nejlepší ženou turnaje se stala Joanna Worek. V turnaji byly splněny tři normy mezinárodního mistra. Jednu z nich vybojoval ústecký Jan Mikeš, který se stal i krajským přeborníkem. Za zmínku stojí i výkon mladého Poláka Jonasze Bauma (ročník 2004!), který uhrál 6 bodů, splnil IM normu a připsal neuvěřitelných 145 elo bodů.