Proběhla přednáška slavného trenéra Mariana Jelínka

V neděli 4. června se v šachové kavárně hotelu Juliš sešli reprezentanti, trenéři, talentovaní junioři, silní šachisté, fanoušci i šťastní výherci facebookové soutěže. Mohli si poslechnout přednášku PhDr. Mariana Jelínka, PhD., který jako osobní kouč dlouhodobě trénoval s Jaromírem Jágrem a v dnešní době spolupracuje například s tenistkou Karolínou Plíškovou. A stálo to za to!

Jednou ze zajímavých myšlenek, kterou Marian Jelínek prezentoval, byla potřeba rovnováhy mezi láskou k činnosti a touhou po výsledku. Naše svěřence bychom měli vést k tomu, aby měli šachy rádi, vytvořit jim citovou vazbu, aby šachy chtěli hrát, a zároveň, aby měli chuť vyhrávat. V dnešní době ovšem častokrát dochází k přílišné fixaci na výsledek, což vytváří nezdravý stres.

Dalším tématem, kterého se přednáška dotkla, byla skutečnost, že se nám v moderní době rozšiřuje zóna komfortu a mizí zóna učení. Na několika příkladech jsme si demonstrovali, jaké jsou vhodné zásahy do komfortní zóny, aby se člověk mohl něco naučit ...


Marian Jelínek v akci

Věnovali jsme se také vhodnému stravování sportovce, schopnosti se soustředit a vyrovnat se s vnějšími vlivy.

Seminář se konal ve spolupráci s Trenérsko-metodickou sekcí ČOV a věříme, že proběhne i další pokračování. Velmi děkujeme panu Jelínkovi!