Mistrovství Čech mládeže do 8 a 10 let dohráno

V neděli 20. listopadu byly v Harrachově dohrány poslední partie a bylo slavnostně zakončeno Mistrovství Čech mládeže do 10 let a Otevřené Mistrovství Čech mládeže do 8 let 2016. V kategorii desetiletých startovalo 66 nadějí a osmiletých šachistů zasedlo za šachovnice celkem 37. V OPENu nastoupilo 35 hráčů, takže za šachovnice zasedlo celkem 138 šachistů.

V kategorii chlapců do 10 let vyhrál Karel Brožka 2222 ŠK Polabiny, který získal 9 bodů z 9 možných. Druhé místo obsadil Jáchym Šmolík z KŠ Říčany. Bronzovou medaili vybojoval Filip Dolenský z ŠK Libštát. V kategorii dívek do 10 let se stala mistryní Čech Emma Dobsa z Unichessu. Emma se umístila v celkovém pořadí na 5. místě. Druhé místo vybojovala Beáta Havelková z QCC České Budějovice a na třetím místě se umístila Dorota Veverková ze Sokola Tábor.

Otevřené Mistrovství Čech mládeže do 8 let vyhrál ziskem Josef Barták z ŠK Řevnice, který vyhrál všech 9 partií. Stříbrnou medaili získal Jakub Mlýnek z TJ JAWA Brodce. Bronz si odvezl Vladimír Veverka z ŠK Most. Mistryní Čech dívek do 8 let se stala Anna Reschelová z ŠK DDM Třebechovice. Stříbrná medaile patří Adrianě Kodetové z ŠK Karlovy Vary a bronz si odvezla Nela Martinkovicova z ŠACHklubu Tábor.

Pro rodiče a doprovody připravili pořadatelé FIT FUN OPEN. Vítězem OPENu se stal Daniel Nový z ŠK Tietz Karlovy Vary. Druhé místo obsadil Rudolf Hlaváč z Olympie Hroznětín. Třetí místo vybojoval Rudolf Jun z TJ Chotěboř. Cenu pro nejlepší ženu získala Martina Levitnerová. Cenu pro nejlepšího mládežníka do 12 let si odvezl Ruda Jun a nejlepším hráčem do 16 let se stal Štěpán Dolenský.

Na Mistrovství České republiky postupuje prvních 10 chlapců z kategorie do 10 let, dívky postupují všechny. Mistrovství ČR mládeže do 8 let je open, takže postupují všichni chlapci i dívky.