Grand Prix v rapid šachu

Také v sezóně 2016/2017 se uskutečnil seriál Grand Prix v rapid šachu. Odstartoval na začátku září a během následujících 8 měsíců proběhlo 10 turnajů po celé České republice. V prvních dvou kláních v Turnově a Dolním Benešově zvítězil Vojtěch Zwardoň, poté si připsal první místo i v Dalešicích a bezpečně si došel pro celkové prvenství v seriálu.

Turnaj v Bohuslavicích nalákal i českou jedničku Davida Navaru, který soupeřům nedal šanci a zvítězil. Byl to pro něj ovšem jediný start v celém seriálu, takže na celkové pořadí neměl velký vliv.

Druhé místo v GP si s náskokem 196 bodů pohlídal Kirill Burdalev, který stejně jako vítěz objel šest turnajů a zvítězit se mu podařilo ve Znojmě. Třetí příčku obsadil Vojtěch Plát, který se zúčastnil pouze tří turnajů. Ceny jsou udělovány až do pátého místa, získali je Jaroslav Bureš a Sergej Vesselovsky, který se stal zároveň nejlepším seniorem.

Přehled dalších cen:

nejlepší junior - Adam Dvořák
nejlepší žena – Hana Kubíková
nejlepší juniorka – Sofie Přibylová
nejlepší seniorka - Růžena Přibylová


Souboj spoluhráčů z extraligového družstva Frýdku Místku Zwardoň - Vesselovsky

Vítěz Vojtěch Zwardoň nám poskytl zhodnocení celého seriálu:

„Grand Prix v rapid šachu je super akce, která dodává turnajům kvalitu, jak po hráčské stránce, tak po stránce pořadatelské. Moje nejoblíbenější akce z GP jsou v Dolním Benešově a Bohuslavicích, kde je vždy postaráno o zábavu (Ruda a Matouš). Jsou parádně zorganizované a navíc na nás čekají během turnaje dobroty. Letos jsem se to snažil objet trošku poctivěji a líbilo se mi na všech 6 turnajích, které jsem hrál. Vidím i prostor pro zlepšení, protože se nějakým omylem podařilo vložit 2 turnaje GP v jeden den, což je pro mě nepochopitelná věc. Také bych se zbavil přidávacího tempa, které pro krátké partie není vůbec vhodné, jenom to turnaje zdržuje a vznikají zbytečné průtahy mezi koly.“

Celkové pořadí GP http://chess.cz/sites/gp/poradi-gp/

fotky http://sachy-msa.dolnibenesov.net/galerie.php?modul=detail&id_galerie=41&stranka=0