Znojemskou královnou je Kočetková, Fusková vyhrála MČR žen v rapidu

Víkend 16. - 17. dubna nepatřil pouze tht Extralize, ale i Znojemské královně. Jubilejní 30. ročník byl opět hraný jako MČR žen v rapid šachu. Celkové pořadí ovládla Julia Kočetková, mezi Češkami vyhrála Martina Fusková následovaná Olgou Sikorovou a Petrou Sochorovou. Zároveň byl ve Znojmě odehrán další turnaj Grand-Prix ČR v rapid šachu.

Jubilejního 30. ročníku Znojemské královny se zúčastnilo 29 hráček, z toho tři velmistryně, dvě mezinárodní mistryně a dvě mistryně FIDE. Zkušený výkon předvedla nasazená jednička Julia Kočetková, která jednou prohrála, dvakrát remizovala a zbytek partií vyhrála. Sedm bodů jí stačilo na samostatné prvenství, pro Kočetkovou celkově již čtvrté. O půl bodu za vítězkou zaostala Martina Fusková, která se tak i přes prohru v prvním kole stala mistryní České republiky v rapid šachu pro rok 2016. Martině se podařila hlavně druhá polovina turnaje, kdy porazila mimo jiné i stříbrnou Olgu Sikorovou. Bronz si do Brna odvezla Petra Sochorová.

Poř. St.č.   Jméno FED Rtg Klub/Místo Body PH 1 PH 2 PH 3
1 1 WGM Kochetkova Julia SVK 2368 Cizinci 7 40 51,5 2134
2 15   Fusková Martina CZE 1966 Beskydská šachová škola z.s. 6,5 34,5 44 1979
3 2 WGM Sikorová Olga CZE 2298 TŽ Třinec 6 39 50 2110
4 5 WIM Semenova Elena RUS 2134   6 39 48,5 2015
5 4 WIM Sochorová Petra CZE 2160 Šachový klub Lokomotiva Brno 6 37 48 2110
6 6   Novosadová Kristýna CZE 2123 Beskydská šachová škola z.s. 5,5 38,5 49,5 2072
7 7 WFM Folková Martina CZE 2112 TJ Šakal Kozolupy 5,5 37 48 2085
8 3 WGM Kulovaná Eva CZE 2224 Šachový klub Lokomotiva Brno, z.s. 5,5 36,5 48 2104
16 18 WFM Modrová Hana CZE 1789 TJ Bohemians Praha 4,5 27,5 35 1767
17 10   Vavrušková Romana CZE 2090 TJ Spartak Rychnov nad Kněžnou 4,5 25,5 33,5 1696
18 24   Kocí Tereza CZE 1592 Šachový klub Lokomotiva Brno, z.s. 4,5 25 33 1663
19 19   Zpěváková Kateřina st. CZE 1781 Spartak Uherský Brod 4 33 40,5 1861
20 20   Závůrková Monika CZE 1755 TJ Kavalier Sázava z.s. 4 32,5 41,5 1904
21 14   Zavadilová Jana CZE 1991 Unichess 4 30 38,5 1744
22 16   Bálková Anna CZE 1952 Unichess 4 29 37,5 1787
23 25   Vavřínková Eliška CZE 1499 Šachový klub Lokomotiva Brno, z.s. 4 28,5 36,5 1703
24 22   Kovářová Oxana CZE 1742 Sokol Praha-Kobylisy 4 27 34 1677
25 27   Jeřábková Julia CZE 1468 Šachový klub Mohelnice, z.s. 3,5 27 34 1644
26 23   Kozlová Lucie CZE 1595 Unichess 3,5 26 32 1710
27 29   Richterová Nataša CZE 1137 Šachy Zastávka 3 25,5 33 1674
28 28   Vavřínková Jitka CZE 1457 ŠK TJ MSA Dolní Benešov 3 25 33 1622
29 26   Zpěváková Kateřina ml. CZE 1476 Spartak Uherský Brod 2 24,5 32,5 1575

V sobotu ve Znojmě proběhl také Memoriál Ing. Jana Turka, zařazený do seriálu Grand-Prix ČR v rapid šachu. Startovní listina byla ovlivněna kolizí s finálovým trojkolem tht Extraligy, ale i tak se na startu sešlo pěkných 52 hráčů. I zde zvítězil první nasazený, Kirill Burdalev získal během devíti kol 7,5 bodu. Na stupních vítězů ho doplnili zbylí FIDE mistři David Holemář a František Vrána. V sobotu se hrál také turnaj dívek Znojemská královnička, kde mezi dvanácti účastnicemi suverénně kralovala Anna Vavřínková z Brna (11/11).