Průměrný výsledek na ME družstev

Naše družstva na Mistrovství Evropy bohužel nezářila – muži skončili na 14. místě a ženy byly 21.

Obě umístění jsou o něco horší než původní papírové nasazení týmů (11. a 16.). Nicméně při pohledu na výsledky jednotlivých hráčů zjistíme, že oba naše týmy měly poměrně silné soupeře a výsledná změna ELO v součtu pro všechny české hráče a hráčky je dokonce kladná.

Získali jsme totiž dvě bronzové medaile za nejlepší výkony na šachovnicích. Gratulujeme Davidu Navarovi a Kristýně Novosadové! 👏

David Navara na první šachovnici uhrál nejvíc bodů ze všech hráčů (6 z 9), ale pořadí medailí se vyhlašuje podle ELO performance. Tam byl David bronzový a ve vybrané společnosti – 1. Levon Aronjan, 2. Šachrijar Mamedyarov, 3. David Navara.

Podobně Kristýna Novosadová byla na 4. šachovnici mezi ženskými týmy bodově nejlepší, ale podle performance obsadila bronzový stupínek.

prizes_men

David Navara (vlevo) při vyhlašování nejlepších hráčů Mistrovství Evropy družstev.